Пропонуємо ознайомитись з найцікавішими новинками, отриманими бібліотекою
ім. М.В. Гоголя в
лютому 2019.

Художня література


Белль, Г. Груповий портрет з дамою : роман / Генріх Белль ; Пер. з нім. Є. Поповича, Ю. Лісняка. – Івано-Франківськ : Вавілонська бібліотека, 2017. – 367 с.
Цей роман торкається теми війни та поствоєнного досвіду. Проте визначальним для роману є історія особистості, у цьому випадку – історія жінки. Головну героїню звуть Лені Пфайфер. ЇЇ історія – це не лише біографія однієї людини, а життєпис цілої нації, країни, епохи. Ви побачите довоєнну Німеччину, Німеччину часів Другої світової і повоєнну. Це роман про покоління, які пройшли крізь найтяжчі роки ХХ століття, про людей, що живуть у непростий час, у дивний і дивовижний час.



Борхес, Х. Л. Шість головоломок для дона Ісидро Пароді : оповідання / Х. Л. Борхес, А. Б. Касарес ; пер.з ісп. С. Чубай. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 218 с.
У збірку пародійно-детективних оповідань увійшли твори, написані Х. Л. Борхесом у спів­авторстві з його другом А. Б. Касаресом у 1941–1942 роках. Розслідуванням злочинів займається Ісидро Пароді — в’язень однієї з буенос-айреських тюрем. Інтелектуал виявить у цих справді зовсім коротких оповідках цілу історію світової літератури й ознаки деконструкції жанру, а читач, який бажає насолодитися кримінальним сюжетом, — вповні ним насолодиться.


Грасс, Г. Мое сторіччя : роман / Гюнтер Грасс ; пер. з нім. Н. Сняданко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 397 с.
Це моє сторіччя, моя країна, моя історія — ніби каже різними голосами й інтонаціями «збірний» герой Ґюнтера Ґрасса, який вплів свій голос і власне життя у панорамну розповідь про ХХ століття його рідної Німеччини.

Дочинець, М. Книга надиху. Уроки світу, Неба і людей / Мирослав Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2018. – 244 с.
 Нова книжка лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця - про життя як безнастанний дар; про духовні вершини Афону і маленькі карпатські верховини; про те, що робить істоту вільною і безсмертною; про вічні істини і про вічний пошук щоденних крихт радості; про особисте і вселюдське; про земне і небесне, що дарує надих.






Дочинець, М. Зряче перо : роман з аркушем / Мирослав Дочинець. – Львів : Література та мистецтво, 2018. – 288 с.
''Поспішай до мене, а до себе - насамперед'', - казали давні мудреці.
Ця книжка письменника духовного наративу Мирослава Дочинця - особливого роду. Це плід пересівання насінин для дерева Життя, збирання леліток світла, пильнування над чарами письма. Це - щоденник духовної виправи, сповідь перед самим собою, занурення в таїни письма. Одним словом це - роман Зрячого пера з Аркушем. Освячений любов'ю до людини, до світу, до слова, до Бога.





Захарченко, О. Третя кабінка – Лос-Анджелес : роман / Олена Захарченко. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 240 с.
Почалося все з альбому малюнків. Героїня цієї книжки знала, що альбом, мальований загиблим у тюрмах НКВС бабусиним братом, безслідно зник. Коли він раптом потрапляє їй до рук, за дивних обставин, виникає багато питань. Хто зберігав його досі? Хто ці люди, що намальовані в альбомі? Кожна відповідь ставить нові запитання і відкриває нові таємниці.
Розкуркулення 20-х років, розстріли і арешти «ворогів народу», війна, табори військовополонених, втеча слідом за німцями на Захід, переслідування КГБ в 70-х роках, еміграція — це історія членів однієї української родини на тлі історії України ХХ століття.



Кокотюха, А. Називай мене Мері… : роман / Андрій Кокотюха. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 352 с.
Прокинувшись вранці у власній квартирі біля мертвого тіла, колишній поліцейський Олег Кобзар опиняється поза законом. Земля горить під ногами, його оголошено в розшук, ще й полюють убивці, яких направляє невідома і жорстока рука. Тільки здаватися — не в правилах Кобзаря. Врятувати власне життя і знайти справжнього вбивцю йому допомагає слідча Віра Холод — єдина, хто вірить в непричетність Олега і готова навіть порушити правила, аби відновити справедливість.

Лис, В. С. Стара холера : роман / Володимир Лис. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 268 с.
Єва була найвродливішою дівчиною в селі, але чоловік, якого вона покохала на все життя, одружився з її сестрою Павлиною. Єва поламала їхній щасливий шлюб… А на старість лишилася самотньою. Як і Адам, що все життя до нестями любив чужу дружину. Друзі Адама вирішують одружити цих двох. Та як звести упертих самітників? Тим часом у великому місті Ліза, онука Павлини, будує своє життя разом із коханим Степаном. Однак, здається, вона втрапила у велику халепу… І тепер спалахне боротьба двох молодих за своє щастя, і несподівано в цю боротьбу втрутяться не такі вже й прості діди з поліського села… 


Орвелл, Дж. Данина Каталонії : історична мемуаристика / Джордж Орвелл ; пер. з англ. І. Савюк. – Київ : Вид-во Жупанського, 2019. – 240 с.
Данина Каталонії» — біографічна проза англійського письменника про дні, проведені по одну зі сторін барикад революційної Іспанії. Це документальна повість, що розкриває важкі будні революції, про лицемірство та страшну силу пропаганди.
Книга увійшла до топової десятки кращих нон-фікшн книг ХХ століття за версією видання «National Review».





Роздобудько, І.В. Прилетіла ластівочка : роман / Ірен Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 303 с.
Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?
Авторка роману “Прилетіла ластівочка” запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.




Філдінг, Г. Щоденник Бріджит Джонс : роман  / Гелен Філдінг ; пер. з англ. Л. Луцан. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 426 с.
Бріджит Джонс — 30 із хвостиком, вона незаміжня і дуже хоче змінити своє життя. Напередодні Нового року Бріджит обіцяє сама собі: кинути курити, схуднути, не тринькати грошей, не закохуватися в поганих хлопців, прокачати впевненість у собі та побудувати зрілі стосунки з відповідальним та надійним чоловіком.
«Щоденник Бріджит Джонс» полюбили читачі з усього світу, адже в цій книжці Гелен Філдінґ щиро та дотепно розповідає про сучасну жінку, пошук себе, кар’єру, стосунки, кохання, моду, секс.

Компютерні науки



Айзексон, В. Інноватори.Як група хакерів, геніїв та гіків здійснила цифрову революцію / Волтер Айзексон ; пер. з англ. Д. Гломозда. – Київ : Наш формат, 2017. – 488 с.
Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в середині ХІХ століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона — леді Лавлейс. За півтора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залишилася в тіні.
Це книжка про різні етапи цифрової революції, про ґіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині людство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Біла Ґейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Ларі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтеся про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.

Суспільні науки


Бжезінський, З. Велика шахівниця : американська першість та її геостратегічні імперативи / Збігнєв Бжезінський ; пер. з англ. О. Фешовець. –  Харків : Ранок : Фабула, 2018. – 288 с.
Це найбільш відома книга, написана Збігнєвом Бжезинським, американським політологом, соціологом і державним діячем. Книга являє собою роздуми про геополітичну могутність США і про стратегії, завдяки яким ця могутність може бути реалізована в XXI столітті.
Для українського сьогоднішнього читача може бути цікавою іншими ракурсами на відомі світові події, що може підкинути нові підходи до української перспективи.



Гарфорд, Т. Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах / Тім Гарфорд ; пер. з англ. Р. Скакун. – Київ : Наш формат, 2018. – 346 с.
Прості винаходи можуть запускати глобальні процеси й фундаментальні перетворення. Вони зміщують баланс економічних сил, визначають переможців і переможених, змінюють соціальні відносини та відкривають тисячі нових можливостей. А ще розповідають історію про те, як змінюється й функціонує наш світ. Яким чином винайдення грамофона поглибило нерівність у статках? Який вплив на бізнес мав винахід бритви Gillette? Чому поява кондиціонерів для повітря стала не лише питанням комфорту в домівках, а й заселення цілих територій?
Тім Гарфорд обрав 50 речей, які змінили наш світ та зробили життя таким, яким воно є сьогодні. Кожен винахід — це не лише історія про людські ідеї, а й про невидимі для ока процеси та складні системи, що нас оточують.


Кіссінджер, К. Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / Генрі Кіссінджер ; пер. з англ. Н. Коваль. – Київ : Наш формат, 2017. – 320 с.
Книжка «Світовий порядок» Генрі Кіссінджера, одного з найвпливовіших зовнішньополітичних стратегів США, лауреата Нобелівської премії миру, є чітким аналізом багатьох критичних проблем у міжнародній політиці. Погляд Кіссінджера, за словами авторитетних критиків, може допомогти сформувати спокійнішу епоху, ніж та, у якій ми живемо сьогодні.
Математика. Природничі науки


Бенджамін,А. Магія математики : як знайти х і навіщо це потрібно / Артур Бенджамін ; пер. з англ. М. Гоцацюка. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 351 с.
Магія математики - це підручник з математики, який ви хотіли б мати в школі. Використовуючи чудовий асортимент методів - від прикладів з кульками морозива до вимірювання гір і створення чарівних квадратів, ця книга охоплює основні математичні сфери, включаючи арифметику, алгебру, геометрію та обчислення, плюс числа Фібоначчі, нескінченність і, звичайно, математичні магічні трюки. 
Артур Бенджамін, відомий в усьому світі як "математичний чарівник", поєднує математику та магію, щоб зробити предмет веселим, привабливим і однаково легким у розумінні як для фанатів математики, так і для тих, кого вона лякає.
Мистецтво


Гомперц, В. Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі / Вілл Гомперц ; пер. з англ. Л. Белея. – Київ : ArtHuss, 2017. – 528 с.
Що таке сучасне мистецтво? Чому ми його любимо або ненавидимо? І чому це коштує стільки грошей? Приєднуйтесь до Вілла Гомперца у захопливу подорож, яка зробить для вас зрозумілим сприйняття нашого сучасного мистецтва назавжди.
Від водяних лілій Моне до соняшнику Ван Гога, від супів Ворхола до бананів Хьйорста з маринованою акулою; почути цікаві історії про світові шедеври, зустрітися з художниками, якими вони насправді були, і відкрити справжню сутність сучасного мистецтва.


Сміт, Д. Думати, як Леонардо да Вінчі / Деніел Сміт; пер. з англ. А. Мішти. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 224 с.
Леонардо да Вінчі, котрий жив більш ніж 500 років тому, — автор знаменитих художніх шедеврів, серед яких «Мона Ліза» і «Таємна вечеря», — вплинув на декілька поколінь художників і мислителів. Він бачив взаємозв’язки між мистецтвом та наукою, був точним і досконалим у своїй роботі та розробив багато методик, які ми продовжуємо використовувати дотепер. Ці чесноти в поєднанні з унікальною уявою дозволили Леонардо да Вінчі зробити винаходи, які на декілька століть випередили свій час.
Історія


Безансон, А. Свята Русь / Ален Безансон ; пер. з фр. Т. Марусика. – Київ : Кліо, 2017. -112 с.
Для історика Росія — не більша таємниця, ніж Франція, Китай чи навіть Люксембург. Але чому кажуть «свята Русь» і не кажуть «свята Франція», «свята Німеччина», «свята Італія»? Чому кажуть «вічна Росія»? Вона не така давня і сильно змінилася. Чому європейці рідко послуговувалися об’єктивною інформацією про Росію, а більше керувалися міфами і стереотипами й дивилися на Росію крізь деформовану призму?
У своїй новій книжці «Свята Русь» Ален Безансон намагається знайти відповіді на ці та інші запитання.


Лі Куан Ю. Роздуми великого лідера про майбутнє Китаю, США та світу : інтервю та добірки / підгот. Г. Елісоном і Р. Д. Блеквіллом ; пер. з англ. О. Лобастової. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 220 с.
Лі Куан Ю — один із найвизначніших сучасних геополітологів і стратегів, засновник Сингапуру, крихітного міста-держави, яке під проводом свого харизматичного лідера перетворилося з колоніального порту на квітучий азійський мегаполіс,— ділиться власним баченням найближчого майбутнього таких провідних гравців світової політики, як США і Китай, розмірковує над майбутнім Індії й інших країн, дає відповіді на пекучі питання стосовно ісламського тероризму, світової геополітики, глобалізації та демократії.


Фергюссон, Н. Цивілізація. Як Захід став успішним / Ніл. Фергюссон ; пер. з англ. В. Циби. – Київ : Наш формат, 2018. – 488 с.
Ніл Ферґюсон зауважує: «Ще на початку XV століття сама лише думка про те, що наступні п’ять століть Захід буде домінувати над рештою світу, здалася б дуже дивною. А втім, це сталося».
І нині могутність Заходу вражає навіть найбагатшу уяву... То чому ж так трапилося? Чому Європа, що на 1500-й рік поступалася Сходу за багатьма показниками — економічними, технологічними, демографічними, — зуміла різко рвонути уперед і досягти безперечного світового панування? Які складові успіху західної цивілізації? Саме ці дражливі питання украй сміливо, часом навіть зухвало, а проте надзвичайно захопливо висвітлює Ніл Ферґюсон.


Ширер, В. Злет і падіння Третього Райху. Історія нацистської Німеччини : в 2 т. Т.1 / Вільям Ширер ; пер. з англ. К. Диса. – Київ : Наш формат, 2017. – 704 с.
Книжка «Злет і падіння Третього Райху» — це монументальне дослідження найнебезпечніших подій ХХ століття. Багаторічна робота з першоджерелами, особисті спостереження автора за підйомом нацистської Німеччини, 485 тонн документів від Міністерства закордонних справ Німеччини, безліч щоденників, записів телефонних розмов, — усе це стало основою масштабної праці Вільяма Ширера. Поєднання особистих спогадів та історичних фактів вирізняє цю книжку з-поміж решти праць, присвячених історії нацистської Німеччини.
У першому томі дослідник подає максимально об’єктивну інформацію про зародження Третього Райху, політичний зліт Гітлера і детально описує всі згубні кроки, які призвели до війни.

Комментариев нет:

Отправить комментарий